Technikai háttér

Ahhoz. hogy a megszerzett tudást megfelelő minőségben váltsuk kézzel tapintható rendszerekre, elengedhetetlenek a megfelelő minőségű szerszámok és műszerek.

Számunkra a kivitelezési munkák a kábelek behúzásával és azok szerelvényben vagy rendezőkben történő végződtetésével számunkra nem ér véget. Ahhoz, hogy mindenki részére egyértelműen dokumentáljuk, hogy bizonyítottan megfelelő rendszer épült meg, le is kell azokat tanúsítani.

 

Ehhez a feladathoz is mint a kivitelezés tekintetében minden jelentőssebbhez, a hazánkban és a világon a szakma által elismert és elfogadott gyártók termékeit használjuk.

Így az akkumulátoros és hálózati 230V-os kézi szerszámok esetében a Makita, vagy speciális feladatok, mint például a különböző épületszerkezethez való belőtt szeges rögzítések esetében a Hilti (nem csak a felhasználók, hanem az esetleges hatóságilag is elfogadott) cél gépeit használjuk.

 

hilti

Míg az említett rögzítés esetében vannak különböző alternatívák, addig léteznek olyan munkák, melyek csak és kizárólag speciálisan arra tervezett és gyártott berendezéssel végezhetők el.

Ilyen az informatikai- és távközlési hálózatok esetében az optikai szálak végződtetésére használt optikai szálhegesztő.

Ebben az esetben is olyan gyártmányt használunk, melynek neve a világon mindenhol a hosszútávon megbízható célberendezést jelenti ez a Fitel.

 

Mint arról már szó volt, ezeket a rendszereket nem csak meg kell építeni, azt követően megfelelő mérésekkel bizonyítani kell, hogy a rájuk vonatkozó átviteli szabványoknak és előírásoknak megfelelnek így alkalmasak mind arra a széles körű felhasználásra amire a tervező tervezte.

Ezekre a feladatokra az optikai esetében az Exfo míg IT hálózatok esetében a Fluke Networks mérő és tanúsító műszereit alkalmazzuk.